Haber

İsveç’teki terör provokasyonlarına Türk Emekli astsubaylardan tepki

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin İsveç’teki provokasyonlarına tepki gösterdi.

Ankara’da İsveç Büyükelçiliği önünde toplanan dernek üyeleri adına Genel Lider Hamza Dürgen bir açıklama yaptı.

Türkiye’nin İsveç’in başkenti Stockholm’de temsil ettiği en üst makam aracılığıyla menfur bir saldırıya maruz kaldığını belirten Dürgen, İsveç hükümetinin de göz yumduğu bu saldırıyı kınadıklarını vurguladı.

Dürgen, “Avrupa Birliği ülkeleri, yanlarında devam eden ve onları tehdit eden savaşı bir an önce bitirmek için siyasi olarak mücadele eden dünyadaki tek ülke Türkiye’dir ve diplomatik girişimlerini bıkmadan usanmadan yineleyen ülke Türkiye’dir. Dürgen, “Evrensel barışın tesisi için en yüksek makamlara” dedi. Türkiye olduğunu çok iyi biliyorlar” dedi.

Stockholm’de yaşananları “nefesleri kesilen birkaç yağmacının çabası” olarak nitelendiren Dürgen, “İsveç makamlarının gerekli dersleri çıkararak yasayı bir an önce uygulamasını ve yağmacıları cezalandırmasını umuyor ve bekliyoruz. Türkiye’nin haklı taleplerine devlet de ciddiyetle karşılık verdi ve buna değecek.” dedim.

Açıklamanın ardından dernek üyeleri elçilik kapısına siyah çelenkler bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu