Haber

‘Diktatör’ Davasında Yeni Gelişme: Canan Kaftancıoğlu’ndan Beraat İstendi

İstanbul’da bir mitingde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ‘diktatör’ sözünden dolayı 4 yıl 8 aya kadar hapsi istenen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun beraat etmesi istendi.

Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Canan Kaftancıoğlu’nun avukatı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı katıldı.

Kaftancıoğlu’nun avukatı söz alarak, “Müvekkilimiz seçim çalışmaları nedeniyle duruşmaya katılamadı. Bu duruşmaya karar verilmediği takdirde mazeretli sayılmasını talep ederiz. Onu bir sonraki duruşmaya hazırlayacağız’ dedi. Cumhuriyet savcısı duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıkladı. Canan Kaftancıoğlu’nun bir toplantıda yaptığı konuşmanın okunuşu, Türk Dil Kurumu tarafından kelime anlamı olarak belirlendi. ‘Tüm siyasi otoriteyi toplamış kişi’ olarak tanımlanmıştır. Yargıtay’ın emsal kararları olduğunu belirten savcı, Kaftancıoğlu’nun beraatini istedi.

Şikayetlerinin devam ettiği görüşüne katılmadıklarını belirten Erdoğan’ın avukatı, savunması için süre istedi. Mahkeme heyeti, Kaftancıoğlu’nun mazeretini kabul ederek, hazır bulunduğu sırada savunmasının alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu